ژوئن 7, 2023

ITFuturist

آینده پژوهی فناوری اطلاعات،مهاجرت،فناوری اطلاعات

آینده تجارت،هوش مصنوعی و تحقیقات فضایی

itfuturist.ir

itfuturist.ir

سخنان جف بزوس در خصوص آینده تجارت،هوش مصنوعی و تحقیقات فضایی

در یک شب سه شنبه جف بزوس، مدیر عامل آمازون در یک برنامه ی عمومی خطاب به مخاطبان تکنولوژی در کالیفرنیا توضیح داد که چرا Blue Origin ، شرکت پرواز فضایی اسرار آمیزش ، همه ی توان و پتانسیل خود را به کار گرفته است.

در این گفتگو بزوس به طرح کلی آرزوی خود برای توسعه ی فضای خارج از جو پرداخت. “انسانها باید تسهیلات صنعتی سنگینی را به فضای اطراف و سایر سیارات ، جایی که خورشید نا محدود است و در همه ی ساعات قابل دسترسی است ؛ منتقل کنند.” او تصریح کرد که زمین باید برای استفاده ی مسکونی و تبلیغاتی سبک از نو اصلاح شود.

♻ مدیر عامل آمازون و مالک واشنگتن پست در یک برنامه ی نادر همگانی دیدگاه هایش درباره ی هوش مصنوعی ، حریم خصوصی داده ها و هوافضا را در مصاحبه با والت موسبرگ بیان کرد. در زیر گزیده ای از سخنان او را می خوانیم.

♲ ” شما اشتیاق خود را انتخاب نمی کنید ، آن ها شما را انتخاب می کنند . من درباره ی موشک ها و فضا از زمانی که پسری ۵ ساله بودم اشتیاق داشتم. “

♲ ” برای دهه ها صنعت فضا فاقد قدرت تحرکی بوده است که صنعت نرم افزار آن را بنیان گذاشته است. شلوغترین دوران پرتاب های فضایی در دهه ی ۱۹۷۰ رخ داده است . پس از آن چه شده است ؟ سکون ! ”

♲ ” تجارت خرده فروشی آمازون به دلیل برداشتن بار سنگین موجود مثل سیستم پرداخت غیر نقدی ، شبکه های تحویل درب منزل ، کامپیوتر ها ، ابزار های ارتباطی با منازل و مسائلی از این قبیل پیشرفت کرد . هیچ استارتاپ دیگری مجموع این سرمایه ی کلان را برای ایجاد این زیرساخت ها نداشته است. این دقیقا همان چیزی است که سعی می کند برای صنعت شخصی فضا تجدید کند. وقتی به بحث فضا می رسیم من تمام مسئولیت خودم را ساخت این زیرساخت‌ها می بینم . من در حال استفاده از منابعم برای تهیه ی این زیرساخت ها هستم تا نسل بعدی مردم بتوانند از سامانه ی خورشیدی پویا و کارآفرین با همان انگیزه ای که امروز صرف اینترنت می کنند ، استفاده کنند. من به هزاران کارآفرین برای انجام فعالیت های جالب در فضا نیاز دارم . برای این کار ما باید به طور چشم گیری هزینه های ورود به فضا را کاهش دهیم.”

♲ ” انسان ها به زندگی در یک جهان تباه نیاز ندارند که نیاز به کاهش مصرف انرژی و یا جلوگیری از رشد جمعیت داشته باشد. ما می خواهیم که رشد جمعیت ادامه پیدا کند . ما می خواهیم انرژی بيشتري داشته باشيم.
آینده پژوهی
بیشتر درباره آینده پژوهی