ژوئن 7, 2023

ITFuturist

آینده پژوهی فناوری اطلاعات،مهاجرت،فناوری اطلاعات

اقدامات جسورانه گوگل چگونه دنیای فناوری را متحول خواهد کرد؟

itfuturist.ir

itfuturist.ir

در خصوص استراتژی گوگل


✏گوگل سال‌ها پیش به عنوان یک موتور جستجو آغازبه کار کرد ذهن خلاق دو دانشجو موجب شد تا امروز با شرکتی عظیم مواجه شویم، شرکتی که نه تنها امروزه فراتر از یک موتور جستجو است اما کارهایی که انجام می‌دهد آینده‌ای عظیم‌تر را برای شرکت رقم خواهد زد.

✏گوگل به تازگی دو گوشی تازه را معرفی کرده است، دو گوشی که بر خلاف محصولات قبلی شرکت که نکسوس نام داشتند، پیکسل نام دارند. گوگل خود تولید این گوشی‌ها را به عهده نداشته است و طراحی کامل را در اختیار HTC قرار داده و تولید به عهده این شرکت بوده است، اما در گذشته و در سری گوشی‌های نکسوس شما قادر بودید تا نام شرکت اصلی سازنده چه هوآوی باشد و چه ال‌جی را در محصول بیابید اما در سری تازه تنها و تنها نام G را می‌توانید مشاهده کنید، این اشاره به استراتژی تازه شرکت دارد.

✏ممکن است اجرای این استراتژی که بالاخره این شرکت کنترل سخت‌افزار و نرم‌افزار خود را به عهده بگیرد و اکوسیستمی را طراحی کند که یکپارچه باشد کمی دیرهنگام به نظر برسد اما در دیدی کوتاه‌مدت، این حرکت به شدت بزرگی است که موجب شد شرکت‌ها و دیگر رقبای بازار با چالشی سنگین مواجه شوند.

✏گوگل در معرفی محصولات خود یعنی گوشی‌های پیکسل و اسپیکر هوشمند Google Home این هدف را اعلام کرد که این دو محصول، محصولاتی کلیدی برای یک آینده روشن خواهند بود، آینده‌ای که به نظر گوگل به هوش مصنوعی مربوط است.

بیشتر بدانید