ژوئن 7, 2023

ITFuturist

آینده پژوهی فناوری اطلاعات،مهاجرت،فناوری اطلاعات

دیپ‌ مایند در حال توسعه‌ هوش مصنوعی با قدرت تخیل است

itfuturist.ir

itfuturist.ir

در خصوص دیپ مایند و توسعه هوش مصنوعی با قدرت تخیل

♻️ دیپ‌مایند، به‌عنوان زیرمجموعه گوگل که بر توسعه تکنولوژی‌های هوش مصنوعی متمرکز است ، درباره‌ی دو مدل هوش مصنوعی که می‌توانند آینده‌ را با استفاده از قدرت تخیل برنامه‌ریزی کنند، توضیح داد. این دو هوش مصنوعی، عاملان تخیل افزوده (Imagination-augmented agents) نامیده می‌شوند. این دو نوع جدید هوش مصنوعی از ابزاری استفاده می‌کنند که دیپ‌مایند آن را «کد‌کننده‌ی تخیل» می‌نامد. «کدکننده‌ی تخیل» در واقع یک شبکه‌ی عصبی است که با جمع‌آوری اطلاعات مفید، به فرآیند‌های تصمیم‌گیری این دو عامل بر اساس یادگیری کمک می‌کند.

◾◾با توجه به مقالاتی که در آن‌ها دیپ‌مایند برنامه‌ریزی بر اساس تخیل را توضیح داده است، مشخصه‌ی اصلی این نوع جدیدازهوش مصنوعی داشتن قابلیت تفسیر شبیه‌سازی‌های درونی برای به کار گرفتن مدل‌هایی است که هرچند کامل نیستند ولی توانایی فهم تغییرات محیط اطراف خود را دارند. این نوع جدید هوش مصنوعی همچنین دارای توانایی تنظیم این حرکات تخیلی برای یافتن راه حل مناسب برای مسئله است.
دیپ‌ مایند در حال توسعه‌ هوش مصنوعی با قد هوش مصنوعی
◾علاوه بر این کدکننده‌ی تخیل، میزان بهره‌وری این هوش مصنوعی را با استخراج داده‌های بیشتر از تخیل که الزاما به پیدا کردن راه حل منجر نمی‌شوند، افزایش می‌دهد. یکی دیگر از خصوصیات این خانواده‌ی هوش مصنوعی، توانایی تولیددیپ‌ مایند در حال توسعه‌ هوش مصنوعی با قد هوش مصنوعی برنامه‌ریزی‌های مختلف با استفاده از استراتژی‌های مختلف است.

▫️▫️استفاده از استراتژی‌های مختلف، شامل متوقف کردن ادامه‌ی یک تخیل و جلوگیری از شروع دوباره مراحل یافتن راه حل می‌شود.

◾استراتژی‌های برنامه‌ریزی، در ادامه با اضافه شدن مدل‌های تخیل متفاوت با میزان دقت‌ مختلف ، بهتر و بهتر می‌شوند. در نتیجه تصمیم‌های عامل صرفا به تعداد کمی تصمیم محدود نمی‌شوند و حالت‌های متفاوتی را در نظر می‌گیرد.

آینده پژوهی
بیشتر درباره آینده پژوهی
هوش مصنوعی