سپتامبر 21, 2023

ITFuturist

آینده پژوهی فناوری اطلاعات، کسب و کار ، مهاجرت

itfuturist.ir

itfuturist.ir

در خصوص رمز ارزها و بیت کوین

♻️ایلان ماسک،بدلایل زیست محیطی اعلام کرده دیگر قادر به پذیرش بیت‌کوین برای فروش تسلا نیست و موجب روند منفی در نرخ رمزارزها شده است . گروهی تفسیر کرده اند که او بدنبال ارتقای جایگاه رمرز ارز خود است ،گروهی هم عقیده دارند که او با اشراف به شرایط تکنیکال رمزارزها،خود را روی موج کاهش قیمتها انداخته و این را هشداری برای ورود این بازار به بازار خرسی پنداشته اند …

🔸اتاق بازرگانی طی تحقیقی اعلام کرده ۱۲ میلیون نفر در ایران مشغول خرید و فروش یا نگهداری رمز ارز هستند !

🔸جزئیاتی از مدل تحقیق و جامعه آماری بطور دقیق منتشر نشده است و به نوعی این عدد از تعمیم یک جامعه آماری کوچک بدست آمده که احتمال دارد محدود به جامعه آماری مرتبط با مخاطبان اتاق بازرگانی یا کلان شهرها باشد و تعمیم آن می تواند موجب کاهش دقت در نتیجه تحقیق شده باشد.

همه چیز از سال ۲۰۰۸ و انتشار مقاله‌ای که نوعی پول الکترونیک به نام بیت کوین در آن معرفی شده بود آغاز شد. هویت ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو آغازگر انقلابی بود که سال‌ها بعد به تیتر اول رسانه‌ها تبدیل شد و اقتصاددانان را به بحث‌های نظری گسترده درباره آن وادار کرد.

اما بیت کوین چیست؟

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که در دنیای پسا اینترنت آغازگر جریان غیرمتمرکزسازی شد.

بیت کوین (bitcoin) می‌تواند نوعی پول باشد که با آن خرید کرده یا سفارش‌ آنلاین انجام می‌دهید، به‌عنوان یک نوع سرمایه‌گذاری مطرح شود که ارزش اندوخته‌های شما را در بلندمدت حفظ می‌کند یا بستری برای برنامه‌های غیرمتمرکز در آینده باشد که در جنبه‌های غیرمالی از زندگی شما وارد می‌شود.

احتمالا همراه با افزایش قیمت‌ وسوسه‌انگیز ارزهای دیجیتال، در اخبار و فضای مجازی درباره‌ پادشاه ارزهای دیجیتال چیزهایی شنیده باشید و در میان گشت‌وگذارتان در سایت‌‌های مختلف با مطالبی تحت عنوان اینکه بیتکوین چیست و یا چطور می‌توانید بیت‌کوین رایگان به دست بیاورید، برخورد داشته‌اید.
آینده پژوهی
درباره بیت کوین
خرید رمز ارز
تحلیل رمز ارز
تحلیل رمز ارز