سپتامبر 21, 2023

ITFuturist

آینده پژوهی فناوری اطلاعات، کسب و کار ، مهاجرت

شغل هایی که در آینده با ربات جایگزین خواهند شد

آموزگارهای آینده

itfuturist.ir

در خصوص شغل هایی که در آینده با رباط جایگزین خواهند شد


ربات ها یا بهتر بگوییم کامپیوتر های مخصوصی که برای انجام کار مشخصی طراحی شده است و آنها سه ویژگی دارند که می توان از آن استفاده کرد : هوش مجازی درک و خلاقیت که خیلی از شغل ها به این ویژگی ها نیاز دارند و می توان گفت بر روی نمودار ۴۷ درصد از شغل ها در ریسک هستند و اکنون طی تحقیقات بدست آمده به بررسی چند شغلی که در آینده کامپیوتری می شود می پردازیم.

1⃣ماموران حفاظتی

🔸طی تحقیقاتی که در دانشگاه آکسفورد انجام شده به این نتیجه رسیدند که ۸۴ % احتمال این که مامورین حفاظتی با ربات ها تعویض شوند وجود دارد.
در واقع هم اکنون نیز همچین ربات هایی وجود دارند و در حال سرویس دهی هستند که از سنسور ها و دوربین ها و موتور دستگاه همراه با تجهیزات دیگر ساخته شده اند که تمامی این تجهیزات به صورت یک بدن طراحی شده است.

2⃣تکنسین های هسته ای

🔸احتمال ۸۵ درصدی برای جایگزینی ربات ها با تکنسین های هسته ای وجود دارد که به نظر ترسناک میاد ولی این ربات ها نیز مانند ربات های امنیتی در حال حاضر وجود دارند و کار هایی را انجام می دهند که برای انسان خطر ساز است ( مانند اشعه های مضر )

3⃣سرویس های ملکی

🔸در این مورد نیز احتمال ۸۶ درصدی وجود دارد که کار را برای مشاوران املاک سخت می کند.

رباط هایی طراحی خواهد شد که توانایی نشان دادن خانه هایی که فروشندگان برای رهن اجاره یا فروش گذاشته اند را به شما نشان می دهد و شما می توانید با استفاده از سرویس گوگل مپ و تجهیزات دیگر خانه را مشاهده کنید.

4⃣نانوایی

🔸ما در فیلم ها مشاهده کردیم که در کارخانه های بزرگ از ربات ها برای پخت نان استفاده می کنند ولی اکنون این امکان تا ۹۰ دصد وجود دارد که نانوایی های قدیمی با تکنولوژی جدید تعویض شود و ربات ها برای شما نان های مختلف را درست کنند.

5⃣راننده تاکسی

🔸همان طور که احتمالا در فیلم های علمی تخیلی دیده اید شاید ایده ماشین هایی که ربات ها آن را هدایت می کنند به نظر خنده دار باشد ولی طی تحقیقات دانشگاه Oxford به این نتیجه رسیدند که احتمال ۹۰ درصدی تعویض حمل و نقل های قدیمی با تکنولوژی رباتیک عوض شود.

6⃣داروساز

🔸آماده کردن و توزیع قرص و دارو ها به مهارت به خصوصی نیاز ندارد و احتمال ۹۲ درصدی به کار گیری این ربات ها در داروخانه ها وجود دارد و از طرفی دیگر این عمل باعث افزایش کیفیت و امکان خطا را به صفر می رساند.

7⃣قصاب

🔸مشابه با نانوایی قصابی نیز در ابعاد بزرگ توسط ربات ها انجام می شود که در آینده این امکان تا ۹۳ درصد برای مغازه های کوچک هم اضافه شود.

8⃣داور بازی

🔸این ربات ها که برای داوری ورزش های مختلف درست خواهند شد از احتمال بالای ۹۸ درصدی برخوردار هستند تا خطا های داوری را به صفر برسانند.

آینده پژوهی