ژوئن 7, 2023

ITFuturist

آینده پژوهی فناوری اطلاعات،مهاجرت،فناوری اطلاعات

فناوریهای قرن 22

itfuturist.ir

itfuturist.ir

در خصوص فناوریهای قرن ۲۲

🔹پیشرفت فناورانه بشر به شدت در حال پیشروی است و واقعا نمی توان زندگی انسان در صد سال آینده را پیش بینی کرد با وجود این، با توجه به تحقیقات دانشمندان، برخی از محققان پیش بینی می کنند که انسان در اوایل قرن بیست و دوم به چه فناوری هایی مجهز خواهد شد و از چه فناوری های تازه ای برای سهولت و بهبود زندگی خود استفاده خواهد کرد:

1⃣ ارتباط با دیگر انسان ها از طریق فکر کردن:

به احتمال فراوان تا صد سال آینده و با پیشرفت در زمینه علوم عصب شناختی انسان موفق به کشف ساز و کارهایی خواهد شد که با آن می تواند از طریق فکر و تله پاتی با مغر انسان های دیگر ارتباط برقرار کند. حتی هم اکنون چیپ های اکترونیکی کوچکی ساخته شده و در مرحله تست است که به کمک آن و از طریق نصب آن کنار مغز انسان، می توان توانایی های مغزی را افزایش داد و با دیگران با روش های جدید ارتباط برقرار کرد.

2⃣ نانو روبات ها خواهند توانست در رگ های بدن سفر کنند:

دانشمندان نانوفناوری در حال ساخت و تکمیل روبات های هدفمندی هستند که میتوانند در رگ های بدن سفر کنند و به اندام مورد نظر برسند و کارهای درمانی را در همان نقطه آغاز کنند. این نانوروبات ها حتی میتوانند وارد بافت مغز شوند و بخش های آسیب دیده را ترمیم و بازسازی کرده و حافظه انسان را نیز کپی کنند.

3⃣ رواج یک واحد پولی مشترک:

تحولات اقتصادی و اثر جهانی شدن اقتصاد سبب یکدستی و ایجاد پول مشترک در سراسر دنیا خواهد شد. این پول سبب منظم تر شدن روند رشد اقتصادی و کمک به کشورهای ضعیف تر برای رشد اقتصادی و رسیدن به رشد اقتصادی بالاتر خواهد شد.

4⃣ افزایش جهشی هوش انسان:

در پرتو پیشرفت های شگفت انگیز نانوفناوری و دستاوردهای عصب شناسی و زیست شناسی، انسان تا صد سال آینده خواهد توانست ساز و کار هوش را بدست آورد و با کمک دارو و روش های محرک آموزشی، هوش را افزایش دهد.

5⃣ کنترل تغییرات آب و هوایی:

هم اکنون نیز انسان به فناوری هایی دست یافته که با تکیه بر آن توانایی کنترل و اعمال نفوذ بر تغییرات آب و هوایی و کاستن آثار مخرب آن را دارد اما با پیشرفت علوم هوا-فضا در صد سال آینده، به احتمال زیاد خواهیم توانست هنگام تغییرات زیانبار آب و هوایی مانند تندبادها و گرداب ها بر آنها غلبه کنیم و آنها را خاموش نگه داریم.

6⃣ قابل سکونت شدن قطب جنوب:

تا صد سال آینده و رشد جمعیت تا ده میلیارد نفر، قادر خواهیم بود با کمک صنعت در حال پیشروی ساخت خانه های مستحکم و گرم، قطب جنوب را نیز مسکونی سازیم و در آن صنعت و بازرگانی راه بیندازیم و بدون آسیب رساندن به طبیعت، شهرهای کوچک بسازیم.

7⃣ تنها سه زبان عمده در جهان وجود خواهد داشت:

تا صد سال آینده به احتمال فراوان،تنها سه زبان انگلیسی، اسپانیولی و ماندارین (چینی) در جهان وجود خواهد داشت و دیگرزبان های دنیا ضعیف شده یا در زبان های اصلی حل خواهند شد. احتمالا تا صد سال آینده بیش از هشتاد درصد نوجوانان دنیا به یکی از سه زبان اصلی سخن میگویند.

8⃣ صحراها تبدیل به جنگل های انبوه خواهند شد:

دستاوردهای بسیاری در زمین شناسی و گیاه شناسی بدست آمده است و این علوم بسرعت در حال پیشرفت و تکاملند و به نظر می رسد تا صد سال آینده بشر خواهد توانست در بیایان های داغ و سوزان، جنگل های انبوه بارانی پدید آورد.
آینده پژوهی
بیشتر درباره آینده پژوهی